Jelöltajánló és elfogadó lap

jeloltajanlo-es-elfogado-lap.jpg

A Jelöltállító és jelölést elfogadó lap

A jelöltállítás folyamata a következő: A Jelöltállító Bizottságnál igényelt fenti nyomtatvány felső részét a jelölést tévő tölti ki, beírva az általa jelölendő egyháztag nevét, majd látható jellel ellátva vagy csak a Presbiterként mezőt vagyPresbiterként és Gondnokként mezőket, majd a kitöltött lapot átadja a Bizottság tagjának. A Jelöltállító Bizottság felkeresi a jelölt egyháztagot, Aki az Elfogadom vagy Nem fogadom el szövegek melletti négyzetek egyikébe jól láthatóan tett jelöléssel és saját kezű aláírásával válaszol. A jelöltállításra meghatározott idő lejártával a Jelöltállító Bizottság értékeli a leadott jelölő lapokat, majd összegzés után a jelöltek névsorát javaslattétellel továbbítja a regnáló Presbitérium felé.